Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bijin alias Kejsy

Dlouho jsme uvažovali o koupi velkého pejska. Vybírali jsme z různých plemen a dlouho jsme se nemohli rozhodnout, jakou rasu vybrat. Bylo pro nás důležité, aby byl pejsek vhodný do rodiny, měl rád děti, byl společenský, inteligentní, nebyl příliš uštěkaný, ale zároveň aby chránil svou přítomností náš pozemek a stal se naším opravdovým společníkem a kamarádem.

Hrozně se nám zalíbilo plemeno akita inu a tak jsme se pustili do studia a vyhledávání na internetu. Přečetli jsme vše možné i nemožné o historii, standardu, povaze i výchově akit. Čím víc jsme četli, tím víc jsme byli přesvědčení, že akita je pro nás tím pravým plemenem, i když je její výchova trošku specifická oproti jiným plemenům.  Kontaktovali jsme několik zkušených chovatelů a majitelů akit, kteří nám moc pomohli, upozornili na některá rizika a problémy a pomohli nám i s výběrem správného vrhu.

Od začátku jsme hledali štěňátko, respektive fenku, s PP a dne 1.4.2012 jsme si přivezli domů fenečku Bijin z Pohořelic. Jméno Bijin se nám moc líbilo, ale protože máme doma už jednoho psího miláčka, bišonka jménem Bond, chtěli jsme jména odlišit a tak jsme Bijin začali říkat Kejsy.

 

Příspěvky

Výcvik Kovalovice

23. 4. 2013

V neděli 21.4.2013 jsme poprvé navštívily psí školičku BaF v Kovalovicích

 
Celý příspěvek / Rubrika: Bijin alias Kejsy / Fotografie: Výcvik Kovalovice / Komentářů: 0

Další výcvik s Martinem

3. 9. 2012

 
Celý příspěvek / Rubrika: Bijin alias Kejsy / Komentářů: 0

První výcvik s Martinem

12. 8. 2012

 
Celý příspěvek / Rubrika: Bijin alias Kejsy / Komentářů: 0

5 měsíců

19. 6. 2012

Kejsy je u nás už skoro 3 měsíce a projevuje se opravdu jako typická akita :-)

 
Celý příspěvek / Rubrika: Bijin alias Kejsy / Komentářů: 0